Družstvo Slovenska obsadilo 2. miesto na ME vo vábení jeleňov

Dňa 22. apríla 2023 sa uskutočnili XXIV. Majstrovstvá Európy vo vábení jeleňov za účasti 12. krajín. Súťaž sa konala pri príležitosti osláv 100. výročia založenia Československej mysliveckej jednoty na výstavisku BVV Trade Fairs Brno, kde nás privítala hosťujúca krajina Česká republika a organizátori Klub vábičů zvěře. SLOVENSKO zastupovali traja najlepší vábiči z Majstrovstiev Slovenska 2022, naše želiezka v ohni: Daniel Demeter, Milan Kubulek a Miroslav Poliček. V 10 člennej rozhodcovskej jury sme taktiež mali svoje zastúpenie, ktoré zastával dlhoročný vábič a zároveň viceprezident Ing. Alojz Kaššák.

Na porade vedúcich delegácií a rozhodcov, ktorá sa konala deň pred súťažou sa rozhodlo až o 4 disciplínach a nie troch ako to bolo zvykom. Súža tak bola rozdelená na dve kolá, v ktorých sa ručali po dve disciplíny. V prvom kole odzneli hlasy mladého hľadajúceho jeleňa a víťazný ryk jeleňa. Do druhého kola podľa pravidiel ME postúpila polovica súťažiacich. Všetkým trom našim zástupcom sa to konečne podarilo prvýkrát od roku 2018. V druhom kole súťažiaci imitovali hlas starého hľadajúceho jeleňa a v ďalšom jeleňa pri jeleniciach.

Aj napriek dobrým výkonom našich vábičov to bodovo nestačilo do prvej desiatky a na 15. mieste sa umiestnil Daniel Demeter, na delenom 7. mieste Miroslav Poliček a najlepšie na 6. mieste skončil najmladší vábič Milan Kubulek. Víťazom sa stal už 7-násobný majster Európy Jan Brtník (CZE), 2. miesto obsadil Tomáš Třeský (CZE) a 3. miesto Inner Uss. Srdečne gratulujeme aj usporiadateľom z Klub vábičů zvěře, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach a opäť tak dokázali, že patria medzi špičku vábičov v Európe. Odniesli si aj prvé miesto v tímoch a vicemajstrami sa stalo konečne po dlhej dobe Slovensko pred tretím tímom z Maďarska.

A keďže pri súťaži bola aj naša redakcia Halali, tešiť sa môžete na reportáž.
Zdroj: SPK

me_vabenie_jelenov_2023_2.jpgme_vabenie_jelenov_2023_3.jpgme_vabenie_jelenov_2023_5.jpgme_vabenie_jelenov_2023_11.jpgme_vabenie_jelenov_2023_16.jpgme_vabenie_jelenov_2023_17.jpgme_vabenie_jelenov_2023_18.jpg